Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: czwartek, 01 czerwiec 2017   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 645

Policyjny konkurs plastyczny "Chronimy i pomagamy"

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyło się rozdanie nagród w ramach konkursu plastycznego pn. „Policja - Chronimy i Pomagamy”. W tej kolorowej rywalizacji uczestniczyło 26 szkół z terenu całego powiatu. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Była to również doskonała okazja dla uczniów biorących udział w konkursie do przyjrzenia się bliżej pracy miejscowych funkcjonariuszy.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański, Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Terenowego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów w Starogardzie Gdańskim.

Jurorzy w przekazanych na konkurs pracach oceniali kreatywność, pomysłowość, technikę wykonania oraz wyobraźnię twórczą i umiejętność wykorzystania materiałów plastycznych.

Celem tego przedsięwzięcia było między innymi uświadomienie znaczenia pracy w Policji oraz kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.
1 miejsce zajęła uczennica II klasy z ZSP w Osieku
2 miejsce uczennica III Klasy PSP nr 4 w Starogardzie Gdańskim
3 miejsce zajął uczeń PSP w Trzcińsku.

Wyróżniono także autorów 12 innych prac, które zostały przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim z pozostałych szkół biorących udział w konkursie.

Po wręczeniu nagród, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli bliżej przyjrzeć się pracy miejscowych funkcjonariuszy. Była to doskonała okazja do zobaczenia policyjnej strzelnicy i siłowni. Policjanci zaprezentowali również umiejętności psów patrolowych oraz udostępnili do oglądania swoim gościom radiowóz, niebieski pokój oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród autorów najlepszych rysunków jak również ich nauczycieli i opiekunów.

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.