Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 31 sierpień 2022   |   Kategoria: Zarząd Główny NSZZ Policjantów   |   Przeczytano: 527

Kolejny sukces w sprawie uniewinnienia funkcjonariuszy

Sąd Najwyższy uchylił zaskarżone wyroki (uniewinnienia) i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Gdańsku do ponownego rozpatrzenia w postępowaniu odwoławczym funkcjonariuszy z KPP Tczew (zdarzenie 2008r.) oraz funkcjonariuszy z KPP Starogard Gdański (zdarzenie 2016r).

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. pomorskiego w tych dwóch postępowaniach przesłał pisemne stanowisko społecznego poparcia dla funkcjonariuszy o nieuwzględnienie apelacji wniesionej na niekorzyść oskarżonych oraz uznał wydane wyrok Sądów za prawidłowe.

W miesiącu sierpniu br. odbyły się postępowania przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, w imieniu ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego jako przedstawiciele organizacji społecznej wspólnie z Kancelarią Adwokacką Mariusza Liegmana wzięliśmy udział w tych rozprawach.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił stanowiska i ponownie utrzymał w mocy zaskarżone wyroki tj. uniewinnienie naszej koleżanki i kolegów.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.