Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: piątek, 11 maj 2018   |   Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego   |   Przeczytano: 2805

Funkcjonariusz SPAP uniewinniony

Po rozpatrzeniu apelacji w sprawie Naszego kolegi ze SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dnia 10 maja br został wydany wyrok uniewinniając przez Sąd Okręgowy w Słupsku II Wydział Karny od oskarżenia o przekroczenie uprawnień i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety w trakcie zatrzymania jej syna w październiku 2016r. - postrzelenie kobiety z broni gładkolufowej.

Wcześniej prokuratura nie dopatrzyła się przekroczenia uprawnień przez policjantów i umorzyła postępowanie, a pod koniec stycznia br. Sąd Rejonowy w Słupsku II Wydział Karmy uniewinnił Naszego kolegę. Proces toczył się z tak zwanego oskarżenia prywatnego. W ramach FOP adwokat Mariusz Liegman zapewniał obsługę prawną, a Wiceprzewodniczący Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. pomorskiego występował jako przedstawiciel ustawowy organizacji społecznej.

W imieniu kolegi ze SPAP KWP Gdańsk i Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. pomorskiego składamy podziękowania dla Kancelarii Adwokackiej Mariusz Liegman.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.