Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: wtorek, 28 luty 2023   |   Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego   |   Przeczytano: 786

Uniewinnienie policjantów

W dniu 27 lutego 2022 r. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe uniewinnił policjantów służących w WRD KWP Gdańsk od zarzutu zaniechań i błędów przy organizacji koncertu WOŚP w 2019 r., podczas którego doszło do zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza.

Sąd uznał, iż funkcjonariusze działali prawidłowo, a w działaniu Policji nie można dopatrzyć się błędów i niedociągnięć. Sąd zwrócił uwagę na to, że przepisy dotyczące imprez masowych są niejasne i nieprecyzyjne. Niejasność przepisów stawia funkcjonariuszy w trudnej sytuacji, gdyż w przypadku wystąpienia takich zdarzeń jak tragedia z 2019 r. to oni są pociągani do odpowiedzialności za nieprecyzyjne procedury.

Prokuratur nie odniósł się do twierdzeń Sądu i Biegłego sądowego, które wskazywały na niedoskonałości przepisów. Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. pomorskiego Przewodniczący podinsp. Józef Partyka i Wiceprzewodniczący asp. szt. Mariusz Lewandowski uczestniczyli na wszystkich etapach postępowania jako organizacja społeczna po stronie policjantów. Oskarżonych funkcjonariuszy skutecznie reprezentowali adwokacki z Kancelarii LIEGMANN z Tczewa: adw. Mariusz Liegmann i adw. Jakub Czapski.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.