Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: poniedziałek, 22 listopad 2021   |   Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego   |   Przeczytano: 1916

Proces dwóch policjantów z Sopotu

Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. pomorskiego występuje przed Sądem Okręgowym w Gdańsku jako strona społeczna w procesie dwóch policjantów z Sopotu oskarżonych o pobicie pseudokibiców. W 2014 roku Bartłomiej Lademan oraz Łukasz Kawczak zostali wezwani do bójki przed jednym z sopockich lokali. Tam, zostali zaatakowani przez agresywnych mężczyzn i musieli się bronić. Później napastnicy złożyli zawiadomienie o pobiciu, które skończyło się aktem oskarżenia.

Jak poinformował obrońca "sąd pierwszej instancji w sposób całkowicie wadliwy zanalizował materiał sprawy i dał wiarę osobom, które wielokrotnie dokonywały napaści na funkcjonariuszy, znieważały ich, osobom, z którymi funkcjonariusze w Sopocie mają od wielu lat problemy i postawił na ławie oskarżonych policjantów wzorowo wykonujących pracę".

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.