Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: wtorek, 20 marzec 2018   |   Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego   |   Przeczytano: 2113

Porozumienie Gdańskie u Ministra Brudzińskiego

15 marca 2018 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami Porozumienia Gdańskiego NSZZ Policjantów w osobach Doroty Cyma – Końskiej, Józefa Partyki, Sylwestra Stelmasiaka i Tomasza Krzemieńskiego.

Podczas spotkania przedstawiciele Porozumienia Gdańskiego po raz kolejny wyrazili i podtrzymali wolę współdziałania z Ministrem w celu skutecznego reprezentowania interesów środowiska policyjnego. Panu Ministrowi przekazano wniosek o wprowadzenie nowych zasad przyznawania policjantom dodatków służbowych i funkcyjnych uzależniających wzrost stawek procentowych tych dodatków od opinii służbowej i stażu służby, co będzie pozytywnie motywować policjantów do dłuższego pozostawania w służbie i ograniczy patologie związane z przyznawaniem dodatków służbowych i funkcyjnych. Przedstawiciele Porozumienia Gdańskiego jednoznacznie opowiedzieli się za wprowadzeniem zmian w ustawie o Policji w zakresie L-4, zgodnie z obietnicami przedwyborczymi i deklaracją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złożoną pod koniec 2016 roku w trakcie posiedzenia Forum Dialogu Społecznego przy MSWiA. Minister Joachim Brudziński wyraził wolę współpracy z Porozumieniem Gdańskim i dalszych spotkań roboczych w celu doprecyzowania zgłoszonych propozycji.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.