Print this page
Dodano: środa, 08 czerwiec 2022   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 585

Starogard Gdańsk - policjanci i strażacy dzieciom

W minioną niedzielę Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, mundurowi ze starogardzkiej komendy oraz strażacy zorganizowali otwarty dzień dziecka. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i tych starszych dzieci. Organizatorzy festynu przygotowali szereg atrakcji i konkursów. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.

W niedzielę 5 czerwca w Starogardzie Gdańskim Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, funkcjonariusze z miejscowej komendy oraz strażacy zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Po dwuletniej przerwie, impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych oraz trochę starszych mieszkańców powiatu starogardzkiego. Nie zabrakło małych i dużych dzieci, które chętnie korzystały ze specjalnie przygotowanych na ten dzień atrakcji.

Były auta policji, straży pożarnej oraz motocykle służbowe i cywilne. Do dyspozycji dzieci były kajdanki, tarcze, hełmy oraz pałki. Strażacy zaprezentowali skuteczność swojego sprzętu, który wykorzystują na co dzień w ratownictwie drogowym. Przewodnicy psów służbowych dali pokaz posłuszeństwa swoich podopiecznych oraz zaprezentowali, jak psy patrolowe skutecznie zatrzymują i obezwładniają przestępców. Spora liczba różnorakich atrakcji sprawia, że od wielu już lat, ta starogardzka impreza z okazji Dnia Dziecka, którą organizują służby mundurowe, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mnogość quizów i zabaw, występy młodych starogardzkich artystów, pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „PIRAMIDA”, konkurs plastyczny, zaplatanie warkoczy oraz wiele innych ciekawych atrakcji sprawiły, że czas spędzony z mundurowymi szybko zleciał. Dopisała również pogoda, która uświetniła ten dzień pierwszymi ciepłymi promieniami słońca.

Policjanci i strażacy dziękują za tak liczny udział. Tłumy odwiedzających miejsce, w którym odbywała się impreza oraz każdy uśmiech dziecka były wielką nagrodą dla jego organizatorów.   


Link do wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Q5NgBzvm6Lo