Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: wtorek, 06 czerwiec 2017   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 1002

Starogard Gdański - Festyn z okazji Dnia Dziecka

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji i straży pożarnej zorganizowali otwarty dzień dziecka. Impreza odbyła się w Starogardzie Gdańskim na placu przy ulicy Hallera. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg konkursów i atrakcji. 

W niedzielę 4 czerwca w Starogardzie Gdańskim Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji i straży pożarnej zorganizowali otwarty dzień dziecka. Mimo, że pogoda nie dopisała, frekwencja była duża, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując moc atrakcji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy służbowe policji i straży pożarnej oraz pokazy i zabawy z zakresu ratownictwa medycznego, wysokościowego i technicznego. Każde dziecko mogło choć na chwilę stać się strażakiem lub policjantem. Do dyspozycji były kajdanki, tarcze, hełmy i pałki. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżki w koszu podnośnika strażackiego, a policyjni technicy pokazywali w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców ślady. Aby zobaczyć jak ciężko porusza się po omacku, najmłodsi mogli wejść do namiotu ze specjalnym dymem. Był również lunapark, ścianka wspinaczkowa oraz skoki na skokochron.

Zarówno dzieci jak i dorośli mogli założyć alko lub narkogogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz przewodnika psa tropiącego. Policjanci zaprezentowali w jaki sposób psy rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, ale w tym roku było ich naprawdę sporo. Atmosferę obchodzonego dnia dziecka wzbogacił muzycznie zespół „Czarna Nuta”. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.