Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 03 czerwiec 2015   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 373

Starogard Gdański - Policjanci Dzieciom

W minioną niedzielę Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów i funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego zorganizowali otwarty Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na placu przy ulicy Hallera. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele konkursów i konkurencji sportowych.

31 maja Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej  w Starogardzie Gd.  zorganizowali Dzień Dziecka pod nazwą "POLICJANCI DZIECIOM".  W tym dniu dla wszystkich najmłodszych uczestniczących w festynie przewidziano szereg atrakcji. Było miasteczko ruchu drogowego, lunapark, dmuchane zamki, alkogogle, pojazdy służbowe policji, straży pożarnej i pogotowia.

Każde dziecko mogło choć na chwilę stać się prawdziwym policjantem. Do dyspozycji były kajdanki, prowadnice, tarcze, hełmy i pałki. Technicy policyjni pokazali w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców odciski palców. Motocykl, radiowozy i łódź patrolowa przeżyły ogromne oblężenie. Ciekawość uczestników festynu sprawiła, że przy udostępnionych pojazdach ustawiały się kolejki oglądających.

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka był również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem. Rondo, przejścia dla pieszych, liczne znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna z miasteczka ruchu drogowego stawiały poprzeczkę na wysokim poziomie. Mimo to najmłodsi doskonale wiedzieli, jak zachować się na drodze. Przeprowadzono także konkurs rysunkowy pn. „Odblaski ratują życie". Prace najmłodszych oceniał artysta Józef Olszynka. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli założyć specjalne okulary tzw. alkogogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol upośledza zmysły.

Były konkursy, quizy oraz nagrody i upominki. Atmosferę obchodzonego dnia dziecka wzbogaciły występy zespołu muzycznego „CZARNA NUTA". Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.