Print this page
Dodano: środa, 06 kwiecień 2016   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Puck   |   Przeczytano: 749

VI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej

Drużyna składająca z policjantów wzięła udział w VI Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej, które odbył się w hali Cetniewo we Władysławowie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów.

W ubiegłym miesiącu w OPO Cetniewo odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w halowej piłce nożnej M-40 PLUS.Udział w rozgrywkach wzięło 9 drużyn. Drużyna w skład której wchodzą policjanci z pomorza okazała się bezkonkurencyjna dla pozostałych zespołów. Rywalizacja podczas turnieju była na tyle zacięta że finałowy mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne w których to mundurowi okazali się lepsi górując nad przeciwnikami 2 : 0. W składzie zwycięskiej drużyny zdobywał punkty również policjant st. asp. Marek Konkel , który na co dzień pracuje w zespole dyżurnych w puckiej komendzie.

Jest on związany z piłką nożną od 15 roku życia zaczynając swoją podróż na boisku w regionalnych klubach pomorza. Od 2002 roku jest zawodnikiem zespołu IPA Gdynia. Ostatnim z większych turniejów w jakich brał udział w barwach reprezentujących polskich policjantów były mistrzostwa świata zorganizowane w Holandii oraz Międzynarodowy turniej w Wilnie gdzie drużyna mundurowych zdobyła III miejsce. Ponadto stróż prawa puckiej komendy jest posiadaczem brązowej odznaki oraz legitymacji zasłużonego honorowego dawcy krwi. Bezinteresowną pomoc jaką niesie od 1996r. pozwoliła policjantowi oddać już łącznie 13,5 litra krwi najbardziej tego potrzebującym.

Jak sam mówi piłka nożna to jego życiowa pasja której nie zamienił by na nic innego a wspólne godziny spędzone na boisku ze znajomymi policjantami powodują iż można oderwać się od trudów codziennej służby.