Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 29 styczeń 2014   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KMP Gdańsk   |   Przeczytano: 394

Wilno 2014

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Gdańsku organizuje przy współracy Kresowego Biura Podróży wycieczkę autokarową do Wilna w dniach 12-16 maja 2014 roku. Koszt wycieczki 600 PLN od osoby. Zaliczka bezzwrotna 200 PLN płatna do 15 lutego 2014r. Kontakt 691-265-892 - Piotr Strojny.

Dzień 1. Rano wyjazd z Gdańska. Przekroczenie granicy w Ogrodnikach. Przyjazd do Wilna wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w hotelu lub na mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 2. Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Starego Miasta z licencjonowanym przewodnikiem lokalnym, m.in.: cmentarza na Rossie, (mauzoleum marszałka J. Piłsudskiego, groby zasłużonych Polaków), Ostrej Bramy, Klasztoru Bazylianów (Cela Konrada), Uniwersytetu Wileńskiego, polskiego kościoła św. Ducha i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (z obrazem „Jezu Ufam Tobie”), Archikatedry Wileńskiej z kaplicą św. Kazimierza oraz królewskimi grobami. Spacer po dzielnicy artystów Zarzeczu. Obiadokolacja na mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Śniadanie w hotelu Wyjazd do podwileńskiej miejscowości Ponary – miejsca kaźni około 100 tys. osób w latach 1941-44 dokonanej przez oddziały SS, policji niemieckiej i kolaboracyjnej policji litewskiej. Powrót do Wilna, zwiedzania miasta cd., m.in. Muzeum Adama Mickiewicza, kościoła św. Piotra i Pawła oraz cmentarza wojskowego na Antokolu, miejsca spoczynku żołnierzy polskich 1919/1920 oraz 1939. Obiadokolacja na mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 4. Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Muzeum Ofiar Ludobójstwa – siedziby Gestapo i NKWD/KGB (miejsca więzienia Polaków, w tym żołnierzy AK). Wyjazd w stronę granicy do Trok –zwiedzanie gotyckiego zamku Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve. Obiadokolacja , m.in. kibiny (pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa) – tradycyjna potrawa karaimska. Wyjazd wieczorem do Polski. Przekroczenie granicy w Ogrodnikach.

Dzień 5. Przyjazd do Gdańska w godzinach porannych.

Cena wycieczki obejmuje:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, DVD) z dwoma kierowcami.

  • 3 noclegi w hotelu 3 gwiazdkowym w 2,3 osobowych pokojach z łazienkami

  • 3 śniadania,

  • 4 obiadokolacje

  • opiekę przedstawiciela KBP Jerek podczas całego pobytu

  • ubezpieczenie kosztów leczenia (KL), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i utraty bagażu, Signal Iduna Polska, Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu w wysokości 3 proc. Imprezy.

Cena wycieczki nie obejmuje:

 • usługi przewodnika + biletów wstępu do muzeów (15 euro/osoby), płatne u organizatora w autokarze.

 • posiłków podczas podróży Gdańsk-Wilno oraz Troki-Gdańsk oraz w Wilnie w ciągu dnia (uczestnicy wycieczki będą mogli w czasie wolnym zjeść posiłek na własny koszt w lokalnych restauracjach, pubach, itp.) Przykładowa średnia cena posiłku na mieście: ok. 30 Lt. Kurs walut: 1 złoty = 0,81 lita; 1 euro = 3,45 lita (całkowita wymienialność PLN na Litwie).

 

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.