Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 17 sierpień 2022   |   Kategoria: Inne aktualności   |   Przeczytano: 507

XIII Półmaraton Ziemi Puckiej

W dniu 30 lipca funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z partnerami: Poszukiwawczym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Gdyni oraz Narodowym Bankiem Polskim Oddział w Gdańsku, wzięli udział w proekologicznym festynie zorganizowanym wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Fundacją „Żyć bezpiecznie”. 

Na stadionie miejskim w Pucku podczas „XIII Półmaratonu Ziemi Puckiej” policjanci promowali bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wypoczynku letniego, a także proekologiczne formy transportu. W trakcie wydarzenia przeprowadzono debatę pod hasłem „Transport ekologiczny to czyste powietrze i lepsza przyszłość nas wszystkich”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ratownicy Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni przypomnieli uczestnikom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zaprezentowali wyposażenie ratownicze i wnętrze ambulansu. Ponadto Narodowy Bank Polski Oddział w Gdańsku przygotował atrakcje dla najmłodszych w postaci gier, zabaw oraz plansz edukacyjnych. W trakcie festynu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wody oraz wyjaśniali jakie zagrożenie dla środowiska i społeczeństwa niesie za sobą pozostawianie zanieczyszczeń w lasach, na plażach i w wodzie. Dużą atrakcją dla dzieci był zabawkowy samochód zawierający symulator emisji spalin. Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku promowali zawód Policjanta oraz wyjaśniali zasady doboru do służby w Policji.

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.