Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: czwartek, 18 sierpień 2011   |   Kategoria: Aktualności innych Zarządów Wojewódzkich NSZZP   |   Przeczytano: 1686

Poparcie wniosków o ułaskawienie

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu rozpoczął akcję zbierania podpisów pod listem poparcia o ułaskawienie policjantów Jakuba Dziuby i Sebastiana Zająca.

Policjanci zostali skazani za przekroczenie swoich uprawnień w stosunku do wielokrotnie karanego Mariusza M., zakłócającego ciszę nocną, który będąc w stanie upojenia alkoholowego podczas legitymowania nie okazał skazanym Policjantom dokumentów stwierdzających jego tożsamość. W związku z powyższym Policjanci postanowili przewieźć M do Komisariatu Policji w celu ustalenia jego tożsamości a następnie osadzenia do wytrzeźwienia. Jednak na prośbę uzasadnioną możliwością utraty pracy legitymowanego odstąpili od tego nakładając mu mandat karny kredytowy. Po tym M zadzwonił do KPP w Kędzierzynie – Koźlu informując, iż został pobity przez wykonujących czynności Policjantów. „Pokrzywdzony” był w stanie upojenia alkoholowego i nie posiadał obdukcji lekarskiej. Jak wynika z doniesień prasowych nie było żądnych świadków zdarzenia. Był jedynie głos pijanego mężczyzny przeciwko głosowi dwóch Policjantów.

Nie komentując wyroku Sądu uważamy, iż skazani Policjanci zasłużyli na dobrodziejstwo, jakim jest prawo łaski prezydenckiej. Podczas swojej codziennej służby patrolowali jedną z najniebezpieczniejszych oraz najbardziej kryminogennych dzielnic województwa opolskiego jaką jest Koźle Port. Ponadto przebieg ich służby potwierdza, iż byli wzorowymi funkcjonariuszami. Byli nagrodzeni za narażenie własnego życia ratując tonącego w bagnie mężczyznę oraz samobójcy, który usiłował się powiesić. S. Zając był nominowany do platynowej odznaki. Otrzymali oni poręczenie pisemne Prezydenta Miasta Kędzierzyn – Koźle oraz wszystkich pracowników tamtejszej magistrali. Opowiedziało się również za nimi 800 obywateli Kędzierzyna – Koźla oraz media województwa opolskiego. Sprawa ich bardzo poruszyła widzów „Polsatu” co wyrazili na stronie internetowej programu „Interwencja”. Szczegóły sprawy znajdują się na stronie internetowej: http://interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=1664611 .

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Gdańsku w pełni popiera powyższą akcję i zwraca się z prośbą o zbieranie podpisów popierających list w sprawie ułaskawienia naszych kolegów (listy powinny być zatytułowane "list poparcia o ułaskawienie Jakuba Dziuby" drugi dla Sebastiana Zająca; powinny zawierać imię nazwisko, pesel. miejscowość zamieszkania oraz podpis). Zebrane podpisy proszę przesłać do ZW NSZZ Policjantów KWP w Gdańsku ul. Okopowa 15 do dnia 29 lipca 2011 roku.

Listy poparcia do pobrania:

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.